Vaiko dėmesio ir elgsenos sutrikimų osteopatinis gydymas

Dėmesio ir elgsenos surikimai priskiriami grįžtamiesiems vaiko psichikos sutrikimams. Jie atsiranda veikiant atitinkamiems psichiką traumuojantiems faktoriams, kurie keičia svarbias galvos smegenų funkcijas. Todėl vaikas yra nuolat kaprizingas, negali koncentruotis vienai veiklai, patiria nekontroliuojamą baimę ir t.t. Atsiradus tokiems simptomams, reikia kreiptis į specialistą ir vaiką parodyti osteopatui.

Panašių neurozių priežastys dažniausiai yra:


• gimdymo traumos arba stipri toksikozė nėštumo metu;

• dažnai paūmėjančios lėtinės infekcijos;

• neteisingas tėvų auklėjimas (agresija, baudimai, ignoravimas ir t.t.).


Pirmiausia ir svarbiausia – tėvai turi suprasti, kad vaikas ne savo noru taip elgiasi. Jo nereikia barti – reikia rasti tinkamą elgesio ir bendravimo būdą su juo. Baudimai tik sukels atvirkščią efektą, – susidarys padėtis be išeities – „užburtas ratas“.

Žmogaus smegenims funkcionuojant, jose vyksta du pagrindiniai procesai: sužadinimas ir slopinimas. Kai tarp jų yra pusiausvyra, organizmas vystosi teisingai ir sveikai. Jei vienas iš procesų pradeda vyrauti, atsiranda sutrikimai, kurie gali sukelti rimtų psichinių, o pasėkoje ir fizinių pažeidimų.

Osteopatinis gydymas pagrįstas pagrindiniu osteopatijos principu: struktūra valdo funkciją, o funkcija įtakoja struktūrą. Būtina visomis osteopatinėmis techninėmis priemonėmis centruoti kūną – midline, kad galvos smegenų struktūra tinkamai valdytų funkciją. Kalbant apie gydymą, kad būtų aiškiau, galime išskirti dvi kranialinės terapijos kryptis. Viena iš jų – ritmų atstatymas, antroji – darbas su kaukolės kaulais ir kitomis galvos struktūromis. Noriu pabrėžti, kad tai labai svarbus natūralus, prigimtinis ritmas, toks pats, kaip kvėpavimas ar širdies plakimas. Jeigu sutrinka kvėpavimas ar pulsas, visi žinome, kokios rimtos pasekmės. Kranianalinio ritmo sutrikimas gal nėra mirtinas, bet jis palaiko visų organizmo sistemų tonusą. Tai integrali sistema, kuri persmelkia visą organizmą ir sinchronizuoja jame vykstančius gyvybinius procesus. Žiūrint į kraniosakralinė terapiją iš šio požiūrio taško, ji svarbi bet kokio susirgimo gydymui. Kalbant siauriau, kranio terapijos pagalba po įvairių traumų (tame tarpe po gymdymo) galima mechaniškai atstatyti tam tikros konkrečios vietos kaulų paslankumą, kraujo ir likvoro apytaką bei inervaciją bet kurioje galvos vietoje. Sistema persmelkia visą organizmą ir sinchronizuoja visus jo gyvybinius procesus. Osteopatai detaliai mokosi kaukolės anatomijos, žino visų kaukolės kaulus ir nervus. Sukurtos konkrečios technikos, kurios leidžia pasiekti kiekvieną kaukolės kauliuką. Kaukolė, kurios viduje smegenys su visus vidinius procesus reguliuojančiais centrais ir neuronais – labai sudėtinga struktūra, susidedanti iš 23 kaulų.  

Osteopatinio gydymo nenuginčijama svarba yra ta, kad šis gydymas dažnai padeda išvengti vaikui šių preparatų naudojimo, pvz., psichostimuliatorių, kurių pagrindas yra amfetaminas, neuroleptikų ir antidepresantų. Jų vartojimas ne tik turi daug pašalinių poveikių, pažeidžiančių augimą, sukeliančių ankstyvą insultą, haliucinacijas, taip pat išsivysto ir pripratimas prie jų.